Celem Fundacji Zdrowego Stylu Życia “Smakosze” jest propagowanie racjonalnego odżywiania oraz aktywności fizycznej, rozsądnie dostosowanej do wieku, możliwości i predyspozycji każdego człowieka.

Misją Fundacji Zdrowego Stylu Życia SMAKOSZE jest rozpowszechnianie rzetelnych informacji dotyczących tego, czym jest zdrowy styl życia i jak żyć według jego reguł. Dlatego właśnie prowadzi ona zajęcia edukacyjne o różnorodnej tematyce związanej ze zdrowym stylem życia – dotyczą one zarówno odżywiania jak i aktywności fizycznej.

Zapraszamy do naszych sklepów SMAKOSZE – bo tak się nazywają owe punkty, to nie tylko sklepy ze zdrową żywnością. Sklepy prowadzi Fundacja Zdrowego Stylu Życia SMAKOSZE, która za cel stawia sobie podnoszenie w polskim społeczeństwie poziomu świadomości na temat znaczenia prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Dlatego właśnie klienci sklepu poza zrobieniem zakupów będą mieli możliwość skorzystania z porady dietetycznej. Ma to być swego rodzaju pierwszy kontakt z dietetykiem, który przybliży rozmówcy wiedzę na temat ogólnych zasad zbilansowanej diety i łączenia ze sobą odpowiednich produktów. To nie jedyny aspekt społeczny, który jest niezwykle ważny dla Fundacji. W sklepie pracują osoby, które z różnych względów są zagrożone tym, iż mogą mieć mniejsze szanse na rynku pracy. Do grupy tej należą osoby z niepełnosprawnościami, a także osoby po pięćdziesiątym roku życia i długotrwale bezrobotne.

Lokale, w którym mieszczą się sklepy są oczywiście przyjazne osobom niepełnosprawnym i przystosowane dla osób poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Wysokiej jakości produkty, które można kupić w sklepach gwarantują, iż każdy kto zrobi zakupy będzie z nich zadowolony. Wszystko – od mięs, przez sery, dżemy po makarony, pieczywo i przekąski, to żywność ekologiczna, nie posiadająca żadnych sztucznych, szkodliwych dla zdrowia i pięknej sylwetki składników. Ponadto w sklepach SMAKOSZY można się zaopatrzyć w tzw. żywność funkcjonalną (czyli żywność, która poza odżywianiem organizmu ma mieć dla niego dodatkowy, korzystny wpływ – np. obniżenie cholesterolu czy wspomaganie odporności).

Wyświetlanie jednego wyniku