Fundacja Smarkateria powstała by wspierać rodziców powracających na rynek pracy po narodzinach dziecka. Naszym podstawowym celem pozostaje aktywizacja zawodowa rodziców, wspieranie ich rozwoju a także promowanie partnerskiego modelu rodzicielstwa. Smarkateria posiada status przedsiębiorstwa społecznego działającego przede wszystkim w obszarze zagrożenia wykluczeniem z rynku pracy. Pierwszą inicjatywą Fundacji Smarkateria jest coworking rodzicielski.

Smarkateria coworking rodzicielski to miejsce, w którym dzieci pozostają blisko pracujących rodziców. Miejsce, w którym rodzice mogą skupić się na realizacji zadań i własnym rozwoju, podczas gdy dzieci, tuż obok, zdobywają nowe doświadczenia w towarzystwie rówieśników, pod opieką wykwalifikowanych opiekunek. Miejsce, które pozwala łączyć życie zawodowe z rodzicielstwem.

Rodzice sami ustalają czas, jaki chcą u nas spędzić wraz z dziećmi. Mieścimy się w pięknym, 170-metrowym lokalu w kamienicy na poznańskich Jeżycach. Zapraszamy rodziców z dziećmi od 1 do 3 roku życia.