Planujesz uruchomienie działalności odpłatnej lub gospodarczej? Chcesz założyć lub już prowadzisz fundację, stowarzyszenie, spółkę non profit? Myślisz o rozwoju swojej działalności? Potrzebujesz wsparcia organizacyjnego, prawnego lub księgowego? Chcesz wiedzieć więcej o marketingu, sprzedaży, prowadzeniu biznesu we wszystkich jego aspektach? Skorzystaj w bezpłatnego doradztwa i szkoleń oferowanych przez Wielkopolską Radę Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych (WRK ZOP). Wachlarz tematów jest naprawdę szeroki.

Adresaci

Doradztwo specjalistyczne dla grup i osób indywidualnych, szkolenia i spotkania tematyczne skierowane są do dwóch grup odbiorców:

 1. osób, które zamierzają założyć fundację, stowarzyszenie, spółkę non-profit,
 2. dla przedstawicieli istniejących fundacji, stowarzyszeń, spółek non-profit, spółdzielni socjalnych i innych podmiotów ekonomii społecznej

z Poznania i powiatów: obornickiego, śremskiego, średzkiego, poznańskiego, szamotulskiego.

Tematy i terminy

Doradztwo specjalistyczne zarówno dla grup (dwugodzinna forma warsztatowa) jak i osób indywidualnych (forma dyżurów w wybrane dni tygodnia) prowadzone są w następujących obszarach tematycznych:

 • ogólne: dotyczą wszystkiego co związane jest z prowadzeniem organizacji pozarządowej, w tym prowadzenia działalności odpłatnej i gospodarczej w NGO,
 • biznesowe: tu zyskasz wiedzę o tym jak stać się rekinem biznesu, czyli np.: jak napisać skuteczny biznesplan lub strategię, jak być skutecznym i nowoczesnym sprzedawcą,
 • osobowe: to tematyka zarządzania zasobami ludzkimi, np. budowanie zespołów, motywacja, ocena pracowników, rekrutacja, relacje w zespole,
 • prawne: czyli paragrafy bez tajemnic,
 • księgowo – podatkowe: wsparcie w zakresie prowadzenia księgowości,
 • marketingowe: tu pomagamy podmiotom w budowaniu skutecznej komunikacji na zewnątrz, uczymy: bycia widocznym w kanałach tradycyjnych i nowoczesnych (np. online) oraz budowania relacji i dobrej strategii marketingowej.

Jeżeli chcesz, żebyśmy rozpatrzyli Twoja sprawę z danego tematu doradztwa podczas indywidualnego spotkania, należy zgłosić się na dyżur w wybrane dni tygodnia lub umówić na konkretny termin.

Poza tym WRK ZOP systematycznie organizuje również całodzienne szkolenia oraz cykle spotkań o podobnej tematyce. Są one związane z szerokim spektrum powoływania, rozwoju i  prowadzenia organizacji pozarządowej oraz innych podmiotów społecznych, w tym spółdzielni socjalnych. Dotyczą one np.: pisania statutu, aspektów prawnych zakładania NGO, fundrisingu, tworzenia biznesplanu, prowadzenia działalności biznesowej, organizowania kampanii społecznych, zarządzania projektem i wielu innych. O szkoleniach dowiesz się więcej dzwoniąc pod nr 61 853 09 30.

 • Poznaj harmonogram szkoleń i doradztwa: tutaj

Szczegółowe informacje na temat doradztwa grupowego, indywidualnego, szkoleń i innych spotkań organizowanych w najbliższym czasie znajdują się na stronie wrk.org.pl (tutaj).

Rejestracja i kontakt

Kompleksowych informacji na temat doradztwa, szkoleń i spotkań udzielają:

 • administrator ds. doradztwa: Iwona Gołembowska
 • administrator ds. szkoleń: Monika Tomaszek
  tel. 61 853 09 30.

Chęć udziału w doradztwie i/lub szkoleniach należy zgłaszać:

 • mailowo:
  doradztwo@wrk.org.pl,
  szkolenia@wrk.org.pl,
 • telefonicznie: 61 853 09 30 lub
 • online: wypełniając formularze rejestracji dostępne w aktualnościach i informacjach na temat kursów i szkoleń na wrk.org.pl.

Projekt „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”,  współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.