Fundacja Psia Wachta od 2007 roku promuje humanitarne metody wychowywania i szkolenia psów. Organizujemy seminaria, warsztaty i kursy instruktorskie dla osób chcących zajmować się psami zawodowo.

Edukacja kynologiczna
Od początku działania Fundacji naszą misją było podnoszenie poziomu wiedzy o psach u specjalistów pracujących z tymi zwierzętami: treserów/instruktorów szkolenia psów, behawiorystów zwierzęcych, personelu weterynaryjnego, petsitterów czy groomerów. Zorganizowaliśmy przeszło 30 seminariów, trzy kursy instruktorskie oraz konferencję międzynarodową. Ponad to wydajemy książki o psach.

Wspieranie schronisk
Swoją wiedzę o potrzebach i dobrostanie psów wykorzystujemy na co dzień angażując się w prace schronisk i przytulisk. Prowadzimy między innymi program pomocy dla schronisk „Bliżej domu”, oceniamy bezdomne psy pod kątem adopcji i doradzamy, jak poprawić komfort życia psów w schroniskach.

Adopcje i sterylizacje
W miarę naszych możliwości finansowych prowadzimy działania związane z adopcjami bezdomnych psów: finansujemy leczenie i sterylizacje/kastracje psów, organizujemy domy tymczasowe oraz adopcje. Współpracujemy z kilkoma nieformalnymi grupami adopcyjnymi oraz innymi organizacjami pro-zwierzęcymi.

Działamy w formie Fundacji prowadzącej działalność gospodarczą, ponieważ realizujemy cele społeczne, związane z przeciwdziałaniem bezdomności zwierząt poprzez promowanie nowoczesnych i humanitarnych metod szkolenia i wychowywania psów.

Wyświetlanie jednego wyniku